BEZPŁATNA WYCENA
BEZPŁATNA WYCENA

Instalacje fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne już od:

179 zł / miesiac za 4,95 kW

129 zł / miesiac za 3,63 kW

Fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne absorbują energię słoneczną i zamieniają ja na prąd. Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga wysokiej temperatura – kluczowe jest nasłonecznienie. Instalacje fotowoltaiczne w okresach zwiększonej produkcji mogą oddawać nadwyżki wytworzonej energii do sieci, a w momencie kiedy jest większe zużycie niż produkcja – pobierać prąd bezpłatnie. Monitorowanie oddawania i poboru energii odbywa się przez dwukierunkowy licznik elektryczny, zainstalowany przez Zakład Energetyczny. W instalacjach o mocy do 10 kW możemy pobrać 80% oddanej ilości energii, a w instalacjach o mocy 10-50 kW możemy pobrać 70%. W lecie możemy system fotowoltaiczny produkuje więcej energii niż zimą – dlatego też prąd wyprodukowany w lecie możemy odebrać w zimie, zmniejszając rachunki za prąd.

Podstawowymi elementami zestawu fotowoltaicznego są:

Panele fotowoltaiczne zwane również modułami fotowoltaicznymi:

Panele fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną na energię elektryczną. Składają się z wielu pojedynczych ogniw, zamkniętych w prostokątnej, aluminiowej ramie i przekrytych hartowanym szkłem bezpiecznym. Nawet po 25 latach użytkowania, wydajność nie spada poniżej 80%.

Inwerter inaczej zwany falownikiem

Falownik to kluczowe urządzenie, które zamienia produkowany w panelach fotowoltaicznych prąd stały na prąd zmienny, o parametrach umożliwiających zasilenie urządzeń elektrycznych oraz jego dostarczanie do zewnętrznej sieci energetycznej. Inwerter posiada kilkuletnią gwarancję (minimum 5 lat). Inwerter służy do monitorowania działania instalacji, jest połączony z internetem. Przy pomocy aplikacji na telefonie mamy dostęp do parametrów naszej instalacji fotowoltaicznej – widzimy jak wygląda produkowanie energii elektrycznej.

Okablowanie i zabezpieczenia

Okablowanie stanowi połączenie paneli i inwertera w działającą i sprawną instalację fotowoltaiczną. Panele fotowoltaiczne montuje się do systemowej pod-konstrukcja na dachu lub na bezpośrednio na gruncie. Montaż instalacji fotowoltaicznej wykonują wykwalifikowani pracownicy firmy Kapmar, którzy mają odpowiednią wiedzę, certyfikaty i uprawnienia. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

NIEZALEŻNOŚĆ

Niezależność w związku ze wzrostem cen prądu na rynku

OSZCZĘDNOŚĆ

Darmowa energia elektryczna

BEZPIECZEŃSTWO

Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego kraju

EKOLOGIA

Wykorzystanie energii słonecznej, bez emisji CO2

KOMFORT I WYGODA

Bezobsługowy system z niską waryjnością

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ